HÜRRİYET-Gaziantep'teki ekolojik binaya ziyaretçi ilgisi-01/03/2016

GAZİANTEP (AA) - Enerji ve su verimliliğine dikkat çekmek amacıyla yapılan "Gaziantep Ekolojik Bina", ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Amerikan Yeşil Binalar Derneği tarafından "LEED Platinum" ve Almanya Pasif Ev Enstitüsünce "Pasif Ev" sertifikaları verilen ekolojik bina uzmanların ilgi odağı haline geldi.

Kenti ziyaret eden Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Genel Sekreteri Yeşim Beyla, binada incelemelerde bulundu. Belediyenin enerji verimliliği konusundaki çalışmalarını takdir ettiklerini vurgulayan Beyla, "Yaptığınız aktiviteler sayesinde şehrinizdeki enerji verimliliği bilinçlendirme çalışmalarına katkılarınızdan dolayı sizleri kutluyor ve bu çalışmalarınızı destekliyoruz" ifadelerini kullandı.

Gaziantep Ekolojik Bina'da, her yaş grubuna yönelik enerji ve su verimliliği, yenilenebilir enerji kaynakları ve atık malzemelerle ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Bu çalışmalara ek olarak küçük yaş gruplarına animasyon gösterileri, yetişkinler için de akılda kalacak atölyeler düzenleniyor.